Fogyatékos személyek nappali ellátása: (30 férőhely): kistérség (Mohácsi Többcélú Kistérségi Társulás települései)
Támogató szolgáltatás: kistérség (Mohácsi Többcélú Kistérségi Társulás települései)

Ezen szolgáltatás segítséget nyújt a szociálisan rászorulók részére saját otthonukban és lakókörnyezetükben önálló életvitelük fenntartásában, valamint egészségi állapotukból, vagy más okból származó problémáik megoldásában.

Az intézménnyel jogviszonyban álló személyek intézményen belüli (fejlesztő) foglalkoztatása hozzájárul az érintettek munkakészségének, valamint testi és szellemi képességeinek munkavégzéssel történő megőrzéséhez, illetve esetenként az önálló munkavégző képesség kialakításához, helyreállításához, fejlesztéséhez.

A nappali ellátás lehetővé teszi, hogy a szolgáltatást igénybe vevő személyek a korábbinál teljesebb életet élhessenek, helyzetük, életfeltételeik javuljanak, terheik csökkenjenek, növekedjen önállóságuk, önellátó képességük, önrendelkezésük, egészségi, szellemi és mentális állapotuk függvényében munkavállalóként jelenhessenek meg a munkaerő-piacon.

A másodlagos célcsoport – a családtagok, szülők – tehermentesítésével lehetőség nyílik arra, hogy esetlegesen ők is munkát vállalhassanak, és javuljon a fogyatékos személyek, valamint családjuk életminősége.

Támogató szolgáltatás

Szolgáltatás célja

  • A lehető legnagyobb önállóság biztosítása mellett lakáson belüli speciális segítségnyújtás annak érdekében, hogy az akadályoztatott személy képes legyen aktívabb életvitelt folytatni, társadalmi szerepeket betölteni, emberi és állampolgári jogait érvényesíteni, és kötelezettségeit teljesíteni
  • Az önálló életvitel megkönnyítése érdekében a lakáson kívüli közszolgáltatások elérésének segítése
  • Kiemelt feladat a normalizáció, integráció alapelveinek megfelelő segítségnyújtás biztosítása annak érdekében, hogy az akadályoztatott személy a meglévő képességeinek rendszeres alkalmazása által teljesebb testi-lelki életet élhessen, és a kiszolgáltatottságtól eljusson az esetében elérhető legteljesebb autonómiáig.
  • A támogató szolgáltatás a fogyatékkal élő emberek és családtagjaik számára – saját lakókörnyezetükben – személyre szabott, komplex segítő feladatokat, ellátásokat közvetít, és szervezési tevékenységet végez.

Személyi segítő szolgálat működtetése, amely – a fogyatékos személy aktív közreműködésével – segítséget nyújt:

  • a társadalmi életben való teljes jogú részvételhez
  • a fogyatékos ember személyi (higiénés, életviteli, életfenntartási) szükségleteinek kielégítéséhez
  • az önálló munkavégzéshez, tanulmányok folytatásához, szociális és egészségügyi szolgáltatások igénybe vételéhez, kulturális, művészeti, sport, szabadidős tevékenységek végzéséhez.

Szállító szolgálat működtetése az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatásokhoz, közszolgáltatásokhoz való hozzájutás biztosítása érdekében.